MVDr. Jan Kňákal

MVDr. Jan Kňákal se narodil v roce 1957 v Plzni.
Veterinární a farmaceutickou Univerzitu v Brně (tehdy ještě Vysokou školu veterinární) absolvoval roku 1982. Graduoval s titulem doktor veterinární medicíny. Během studia na fakultě absolvoval volitelnou disciplínu "Tropická veterinární medicína".
V letech 1983 - 1991 pracoval v ZOO Praha nejprve jako veterinární lékař na úseku savců a poslední tři roky jako vedoucí veterinární lékař zoo. V letech 1984 – 1988 vyučoval na Střední škole pro ošetřovatele exotických zvířat disciplínu "Veterinární péče".....
Pro chovatelskou veřejnost mnohokrát publikoval v časopise Pes – přítel člověka a v klubových periodikách. Vystupoval v mnoha televizních a rozhlasových pořadech. Je ústředním poradcem chovu bobtailů a v rámci České kynologické unie přednášel na školeních poradců chovů.
Je členem Komory veterinárních lékařů ČR (KVL ČR), České asociace veterinárních lékařů malých zvířat (ČAVLMZ) a České asociace veterinárních lékařů volně žijících zvířat a zvířat zoologických zahrad (ČAZWV).
Na naší klinice se zaměřuje především na chirurgii a ortopedii, zdravotní problematiku drobných savců zejména fretek a exotických zvířat v zájmových chovech.

Zpět na přehled lékařů a sester

Veterinární klinika Poděbradská

VETERINÁRNÍ KLINIKA ZABÝVAJÍCÍ SE ZDRAVOTNÍ PROBLEMATIKOU PSŮ, KOČEK,

DROBNÝCH DOMÁCÍCH SAVCŮ A EXOTŮ.

JSME PŘIPRAVENI VÁM POMOCI.